| owl112 a întrebat:

As dori sa aflu de ce fel de releu am nevoie pentru a intrerupe curentul care imi vine de la regulatorul de tensiune si merge la baterie pentru o Aprilia AF1 Sintesi. Regulatorul nu are aceasta functie si din aceasta cauza consuma tot curentul. As vrea ca releul sa deschida/inchida atunci cand primeste curent de la contact.

1 răspuns:
| AliGab a răspuns:

Asta suna a electrica/electronica. De ce nu folosesti forumul softpedia. Sigur vei gasi un raspuns acolo mai ales ca pe forum exista intrebari din mai toate domeniile.
Succes.