| Hhshwbbsbz a întrebat:

As vrea sa aduc o mașină din Anglia pentru dezmembrat, cat pot circula cu ea până vine momentul înmatriculării? Eu o aduc pentru dezmembrat!, Dar vreau sa merg și puțin cu ea cat pot 2-3 luni, până când am sa o radiez și gata, am o mașină identica și am avut un accident și o aduc pentru piese. Deci întrebarea ar fi cam cat timp pot merge cu ea in tara cu numere de Anglia și ce taxe trebuie sa plătesc pe acele 3 luni?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Nu 3 luni ci 90 zile. Asta inseamna ca daca o introduci in tara pe 1 iunie poti circula pana pe 29 august inclusiv. Dar daca o introduci pe 1 ianuarie si februarie are 28 zile, poti circula pana pe 31 martie inclusiv.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masinile pot fi conduse pe drumurile publice pe o perioada de maximum 90 de zile de la introducerea acestora in tara, daca au o asigurare RCA valabila.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu poti sa conduci nimic, pentru ca nu ai ica varsta de 18 ani!

"în 9 Aprilie 2018 | Hhshwbbsbz a întrebat:
Salut TPU, recent am făcut 16 ani și vreau sa dau de B1 și am banii necesari pentru mașină..."

| Hhshwbbsbz explică (pentru Violleta2022):

Dragă, sunt fratele lui?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hhshwbbsbz):

Si esti cumva handicapat, de nu-ti poti face singur, un cont gratis pe TPU?
Da-mi voie sa ma indoiesc de sinceritatea ta!
Ai mintit in trecut si evident minti si acum.
Pacat ca pasesti in viata cu minciuni inventate, ca tare departe vei ajunge.

| Hhshwbbsbz explică (pentru Violleta2022):

Ai o educație foarte bună, pot doar sa te felicit.