| Emilian-Andrei_Dinca_1992 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o masina mai economica pana in 2000 de euro cu tot cu acte.ce imi recomandati?

10 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Dacia Logan.

| Emilian-Andrei_Dinca_1992 explică (pentru LTAA):

Este scumpa inscrierea la loganurile pana in 2007, iar ce este dupa 2007 sunt peste 2000 de euro masinile.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Emilian-Andrei_Dinca_1992):

Si la un motor Diesel de 1.7 nu e scumpa inscrierea? Ia gandeste-te.
Ala nici ITP-ul nu-l ia cand l-oi pune pe tester, jumate din ce emana e ulei ars. Cand or vedea aia de la noxe te rup.

http://stiri.acasa.ro/......66856.html

| Emilian-Andrei_Dinca_1992 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Sunt de acord cu tine, am avut logan pe motorina, nici nu vreau sa aud de masini pe motorina pe care iarna le pornesc cu sprayiul

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Emilian-Andrei_Dinca_1992):

Pretenas, probabil tu bagai motorina in el cu canistra, cumparata de la CFR...
Motorina cumparata iarna de la pompa este aditivata, si nu-ti face probleme. Acum 3 ani porneam dimineata la -30 de grade logan 1.5 dci. Lasam bujiile de doua ori, apoi il porneam din prima cheie. Galopa singura la relanti cate 10 minute, dar nu-mi facea probleme. Avea si o problema la injectie, intre 1200-1500rpm galopa si in sarcina, exact cum facea la rece.
Am avut pe mana Ford 1.8 TDDI care pornea la cheie lunga la -20 de grade, si am descoperit ca toate bujiile erau arse, deci pornea fara preincalzire. Eu niciodata n-am dat spray la un diesel, desi am avut destule pe mana, si locuiesc la munte.

| Emilian-Andrei_Dinca_1992 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu nu zic ca toate sunt loganurile pe motorina sunt jaf, eu am spus de al meu ce am patit...

| alexmihay92 a răspuns:

Un opel astra 1.7 1999-2002 depinde coupe, break, berlina pe ce tara este imatriculata.
skoda octavia 98-2001
vw passat, golf4, etc

| LTAA a răspuns (pentru Emilian-Andrei_Dinca_1992):

Da-i si funda!

| RB26DETT a răspuns (pentru alexmihay92):

Iti dau 2000 de euro daca tu iti iei un golf 4 si ii si faci actele, dar sa te incadrezi in bani si masina sa fie cu volan pe stanga totusi!