| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre ford mondeo mk3 cu motorul 1.8 benzina (125cp), probleme intampinate des, la ce ar trebui sa ma uit cand vreau sa cumpar una, etc?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ford mondeo...la ce ar trebui sa ma uit cand vreau sa cumpar"

mai spusesem cuiva:
- la acte
- la serii
- la banii pe care-i dai (că nu-i mai vezi)

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Zău, e nefolositor să verifici actele și seriile mașinii? Da' ce cumperi, una d-asta?

https://www.emag.ro/minimobil-9-camion-miniland-ml45103/pd/D53PVFBBM/

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Raspunsul tau e nefolositor. Eu am cerut p parere si ceva detalii tehnice. Din cate stiu, masina nu are decat o serie, nu mai multe, si e logic ca ma uit si la ele. Decat sa dai un raspuns ca asta, mai bine cautai ceva mai bun de facut

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

Intervenția ta e inutilă. ok, succes la incasat țepe, cu plăcere!

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Da' nu ti-am multumit, si nici nu am de gand sa o fac. Eu am intrebat ceva iar tu raspunzi complet pe langa subiect, de parca ai fi nu stiu cine care le stie pe toate. Anterior ai spus niste chestii normale, si logice pe care multa lume le face. Nu aveam nevoie de niste sfaturi pe care le stiam deja.

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

"parere aveti despre ford mondeo mk3 cu motorul 1.8"

poate nu ințelegi că intrebarea ta e intr-o dungă. Ce părere ar putea avea cineva despre o mașină despre care nu oferi: an, km, uzură, aspect, preț? Una pe măsură cu intrebarea.
Cu plăcere, incă odată

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Eu cautam o parere in general, poate de la cineva care o detinut sau inca detine o astfel de masina sau care cunoaste pe cineva care are una. La ce sa ma astept de la ea, de ce ar fi buna una, de ce nu, consum, pentru ca niciodata nu internetul poate indica si eronat, sa stiu daca modelul ales e ceva care m-ar multumi sau daca ar trebui sa caut altceva. Imi dau seama ca e o masina destul de veche, km pentru mine nu conteaza atat de mult, atata timp cand stiu ca pot intretine motorul. Deci, dupa cum ti-ai dat seama, sper, intrebarea nu e pentru oricine.

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

In incheiere, repet: fără an, km, uzură, aspect, preț,... orice intervenție e... (dacă-mi permiți) lovită de nulitate

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Iti dai seama ca daca as vedea masina respectiva mi-as da seama ce are, nu? Nu vorbeam despre o masina pe care am pus ochii deja. Asa puteam sa dau link, nu? Vorbeam despre modelul masinii, in general, dar se pare ca perceptia ta e nula. Eu zic ca data viitoare sa nu iti mai dai cu parerea degeaba si sa citesti intrebarea complet, nu pe fragmente.

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

" Daniel31: perceptia ta e nula"
- corect, la o intrebare inglodată de derută și lipsă de informație, nici proiectantul de ford mondeo mk3 n-ar ieși din bezna in care l-ai băga.

oricum, mașina aia e mai ieftină decât conexiunea ta la net pe perioada in care te-ai agitat inutil să intrebi nimic

hai noroc și dacă vrei ajutor in a formula o intrebare CLARĂ, nu pregeta să soliciți ajutorul. Îl oferim!

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Nu e vina mea ca esti tu proasta si nu intelegi intrebarea. Pe langa asta, nu m-am agitat, si cum ai vrea sa iti ofer km si uzura unei maisini pe care nu am gasit-o? Daca vad ca are rugina, crezi ca o cumparam daca nu intrebam aici? Eu zic sa mai iesi afara din casa. Statul in spatii inchise iti afecteaza neuroul ala care e conectat la aparate.

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

" Daniel31 : Nu e vina mea ca esti tu proasta "

precis vorbești despre mă-ta (cu cratimă, desigur)...deh, obișnuința

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Parasuto, vezi ca eu nu am zis nimic despre mă-ta. Eu intreb despre un anumit model de masina si vi tu aici sa imi spui niste chestii mai nefolositoare decat viata ta.

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

" Daniel31 : Parasuto, vezi ca eu... "

tot cu mă-ta (tot cu cratimă!) ai impresia că vorbești?

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Ma bucur ca atunci cand vezi ca nu ai dreptate te oftici, dar nu o amesteca pe mama in asta. Eu ti-am zis de maica-ta cand ruga medicii cu abonament la p***a ei pe un an ca sa faca avort cand era insarcinata cu tine?

| sierra1 a răspuns (pentru Daniel31):

" Daniel31 : avort cand era insarcinata cu tine?" - tot cu mă-ta (mereu cu cratimă) ai treabă?

| Daniel31 a răspuns (pentru sierra1):

Am specificat inainte ca de maica-ta e vorba, dar ce asteptari sa am de la o panarama care nu intelege niste lucruri simple. Sper ca e mama utilizatorului sierra1 (ca acum poate intelegi) are gura plina de la clientii ei. (Stiu si eu ca se scrie cu cratima, nu trebuie sa imi spui de fiecare data. Ti-am spus ca te dai cineva iar tu esti un nimeni care crede ca le stie pe toate si ca nimeni, in afara de ea nu are dreptate.) Sper ca data viitoare, cand am nevoie de ajutor, sa nu mai dau de panarame de oameni ca tine.