| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am dat peste un caine si nu am patit nimic in afara de faptul ca am spart radiatorul, probabil a atins cand se rostogolea sub masina. Acum, cred ca e spart destul de rau, pentru ca mi s-a golit tot antigelul si am pus niste apa in rezervorul de antigel si efectiv cat puneam atat curgea sub masina. Am vazut ca sunt ceva solutii si prafuri care cica in contact cu aerul se intaresc si sudeaza crapaturile, credeti ca m-ar ajuta la o astfel de dauna?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Jesus *** Christ. Omu a intrebat ceva, oamenii fac postari degeaba intreband de caine.
Sariti pe el de parca a intrat intentionat cu masina in cainele care mergea linistit pe marginea drumului. Eu zic sa va calmati animals lovers.

NATURAL SELECTION - asa se cheama ce tocmai s-a intamplat.

Sincer, nu ma pricep la masini in masura in care sa-ti dau sfaturi, dar chiar m-am enervat cand am vazut atatea postari fara sens. Stiu ca nici al meu nu e mai breaz, dar Jesus.

| BloodMoney a răspuns (pentru Ineys):

Jesus sau nu, treaba e ca ar trebui sa previi situatii de genul asta. Din ce zice el nu a reiesit ca a incercat sa franeze, sa ii dea timp cainelui sa reactioneze. Poate se speria si fugea, poate nu, ideea e ca trebuie sa eviti un obstacol, sau macar sa incerci. Pune-ti nene scut de otel pe sub masina daca tot nu ai frana... si poti calca animalele linistit, rupi doar bara fata si te rogi sa nu iti agate in toba vreo ceva...

| George1337 a răspuns (pentru BloodMoney):

Man, nu am intrat in detalii cum am lovit cainele... Nu asta era important in intrebare! La dracu, am intrebat doar cum pot repara radiatorul nu cum as putea trezi din morti un caine! Conduceam cu 160 pe un drum drept, lung, cu o singura banda si pe margine erau doar tufe, caine a iesit din tufe la doi metri in fata mea si am franat cat sa nu imi arunce dracu masina de fund (fiind tractiune spate) si nu am tras de volan pentru ca nu e indicat in niciun fel de caz sa tragi brusc de volan ci doar sa incerci sa franezi. Cat am franat ma gandesc ca l-am lovit la 140 la ora pentru ca era distanta prea mica ca sa franez mai mult. Cainele era foarte mare, cred ca era de vanatoare deoarece dupa am vazut in retrovizoare cum iese un om cu palarie verde imbracat in verde din tufe, desi puteam sa ma opresc si sa-i cer explicatii pentru ca nu-si asigura cainele, puteam la fel de bine sa raman fara carnet 3 luni. Totusi am fost norocos ca la o asemenea marime a cainelui am spart doar radiatorul, probabil era aplecat si a prins doar la radiator. Si sigur a fost mort dupa pentru ca l-am lasat intr-o pozitie in care nu este fizic posibil sa stea, gen isi mirosea complet fundul cu nasul laughing) asta e, radiator nou pentru mine si caine nou pentru vanatorul ala.

| BloodMoney a răspuns (pentru George1337):

E bine, mirosi a sofer de BMW. Drum drept, lung, cu o singura banda, deci clar nu era nici macar drum express, sa nu mai zic de autostrada. 160 km/h... asta e, succes cu radiatorul. La viteza aia ma mir ca nu ti-e frica de craterele si denivelarile astea nasoala de la noi din tara. Ai trece tu cu 160 km/h pe gropi mai maricele fara sa le simti, dar la una mare cat o roata cam greu. Iti sugerez sa mergi si tu pana in 120 km/h daca nu vrei sa te trezesti fara baie de ulei, sa nu o mai poti nici suda... si implicit fara motor.

| George1337 a răspuns (pentru BloodMoney):

De Mercedes laughing)

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"prafuri care cica in contact cu aerul se intaresc si sudeaza crapaturile"

sunt bune pentru fisuri mici (lichidul picură, se prelinge) la tine e vorba de spărtură in toată regula. Cred că ți se arată de un radiator nou

| Bizon95 a răspuns:

Esti putin sadic sa intrebi numai de radiator cand ai omorat un caine in chinuri, si nu esti numai sadic fata de un animal nevinovat, esti si sadic fata de noi care ne imaginam ideea

in plus esti si putin HANDICAPAT MINTAL (nu, vreau sa spun cuvinte mari pe aici, care ar putea fi considerate injuraturi, oricat ai merita), puteai pur si simplu sa ne menajezi si sa trantesti o minciuna care sa menajeze cainele, moment in care nu iti saream toti in cap

si nici nu ne mai pierea cheful sa te ajutam, incearca cu aparatul de sudura, tot in aer se intareste si la ala, iar daca nu merge, incearca din nou dar de data asta foloseste UN CIOCAN MAI MARE!

| danbnz a răspuns:

La cat zici ca-ti curge nu te ajuta.
Asta e produsul, uitat-te la review-uri si te lamuresti singur:
https://www.emag.ro/......DWV2V3BBM/

Cainele a scapat cu viata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câinele e bine? El nu e tot suflet? L-ai ajutat sau i-ai rupt picioarele și l-ai lăsat lat în drum? Mai importantă mașina și tu sa fi în regula. Ca în rest dă-l în puii mei de animal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știi să conduci și am înțeles. Când ieși cu mașina pe drumuri publice tu omori animalele. Eu personal ți-aș sparge cauciucurile deoarece calci animale intenționat. Din întrebare se înțelege că tu ai dat peste el, nu el a sărit în față. Așa că, rezolvă problema singur.

| Denisa0954 a răspuns:

Dar de caine te ai interesat sa vezi in ce stare e, eventual sa l duci la un veterinar? Si daca o sa ai chef sa mi răspunzi gen "ce treaba am eu cu câinele, etc" nu te mai obosi sa o faci.

| George1337 a răspuns (pentru Denisa0954):

Nu vad rostul comentariului asta, trebuia sa raspunzi daca stii la ce am intrebat, daca nu, da-i la uramtoarea intrebare. Si din cate am vazut in oglinda avea capul crapat si nu s-a mai ridicat, cred ca i-am prins capul sub roati.

| Catrice a răspuns (pentru George1337):

Păcat ca nu se suspenda definitiv permisul pentru asa ceva. Proaste legi mai avem.

| Monamonicamm a răspuns:

Saracu de el. L ai omorât?

| George1337 a răspuns (pentru Monamonicamm):

Da. Dar nu despre asta era intrebarea, ci despre radiatorul meu.