| Razv_Razvy_1998 a întrebat:

Audi A5 sau Volkswagen Passat CC? an 2013-2014, pana in 20.000. Ce ati alege? Am 19 ani.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

VW passat or Eos

| relian a răspuns:

Pai vw ala ce spui tu are 4 usi e berlina cum se zice, iar audi ala a5 e cupe deci are numa 2 usi.Ca urmare depinde de tine de cat spatiu ai nevoie in masina, pe cine sau cate persoane iei in masina mai frecvent. Daca iei mai mult decat o persoana atunci la cupe mereu trebuie sa dai scaunu in fata sa intre ala, plus ca spatiu in spate cam subtire, tii pe aia in spate cam ingramaditi ceara daca is numa 2 locuri.Depinde cum te simti in cupe, mie sincer nu prea imi place pentru ca spatiu mi se pare mic, desi nu-i chiar asa, dar iti da senzatia de spatiu mic.plus ca scaunele is altfel facute decat la berlina si vizibilitatea este ceva mai redusa la un cupe.Nu stiu zic si eu, am incercat zilele astea un cupe, am ridicat scaunu sus de tot la max sa vad bine afara dar dam cu capu de tavan laughing daca lasi scaunu jos de tot esti deja ascuns, vezi numa ceru, conduci asa mai din instinct.Deci la un cupe parerea mea desi nu am condus, doara am facut probe trebuie sa fii ceva mai atent sau sa ai ceva exp de condus.Bine poate ca gresesc sincer si eu caut o masina si la fel stau si ma tot gandesc ce sa iau berlina sau cupe, dar la mine ambele is bmw unu seria 3 berlina alantu seria 4 cupe din 2014. Daca careva stie cum sta treaba cu masinile astea adica cel putin cupe ca cealalta o stiu si mi se pare super ca confort vizibilitate etc, nu stiu cupe cum este cum stai cat vezi cum vezi afara.Tu cum ai doara 19 ani ia mai bine Audi ala, vw ala cc nu stiu e cam cocosat si probabil sin ala stai tot ca intr-un cupe.

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Ca de obicei... batii campii pagini intregi pe la aria auto fara sa stii ce zici. Acu ceva timp te dadeai mare ca petreci nu stiu cat timp prin reprezentatele Audi si stii tu bine cum e cu masinile alea... azi aparent nici nu ai auzit ca A5 are moobine mersi si versiune berlina

https://cc.porscheinformatik.com/cc-ro/ro_RO_AUDI/A/drive/497

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Tu macar ai citit ce mi ai dat?

The A5 range comprises the coupé, cabriolet, and "Sportback" (a FIVE-DOOR hatchback coupé featuring a fastback-like roofline with a steeply raked rear window with integrated trunk lid)

Stii ce e aia five-door?

| relian a răspuns (pentru suntserios):

Five doors este exact ce se aude, nicidecum nu este berlina.Deci am spus sa nu imi mai scrii, Te mai rog odata vezi-ti de tigaile tale, comenteaza sau raspunde celui care pune intrebarea si lasa pe altii sa isi dea cu parerea cu presupusu e treaba lor.

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Tu pricepi ca esti rau pe langa subiect si dezinformezi lumea?

Tu pricepi ca esti batut in cap? Ca zici ca Audi A5 este coupe cu doua usi si nici cand iti dau poza, nici cand iti dau link de pe configuratorul oficial de pe site si nici macar cand propriu link te contrazice tu nu poti realiza ca vorbesti prostii?

Five doors este exact ce se aude... adica exact 5 usi nu 2 asa cum te ca.cai tu pe tine mai sus.

Si inca imi aduc aminte cum ziceai ca ai petrecut nu stiu cate ore prin showroom urile Audi si stii toate modele audi... esti penibil frate, abtine te sa mai dezinformezi lumea cand nu stii despre ce vb

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pentru varsta ta, un Peugeot 208.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razvane, eu in prezent am un a4 b8 2012, alegerea este strict a ta. Vw nu este vai tu wow, audi are cu ce se mandrii.
Daca iti iei vreun audi 1.9 tdi, cu peste 140 cp, respect, daca iei un audi cu 2.0 tdi, peste 180 cp sa fie, iar la vw mare grija la motoare, am inteles de unele ca au buba.