| Simpatic a întrebat:

Aveti asigurare CASCO la masini/moto?
Daca da de ce, daca nu de ce?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca nu e departe serviciul nu am ales casca.

| Simpatic explică:

Eu am la Hondata mea evaluata la +21k euro si costa in jur de 330 lei/luna, mi se pare relativ putin, e casco full.
Altii dau pe RCA pe tot anul 400 de lei laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine are, este asigurat din toate punctele de vedere. accident, furt, repararea mașinii.
Cei ce nu au, invocă costurile mari. Pe urmă suferă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am, pentru ca am numai coji trecute de 10 ani, si nu se incadreaza la CASCO.
Mi-as face, daca as ajunge la masini relativ noi, cu piese scumpe. Nu as face pentru un Logan, de exemplu.
In general nu sunt foarte interesat de garantii, pentru ca fac mecanica si vopsitorie, majoritatea lucrurilor pot sa mi le fac singur (mai putin electrica, geometrie, clima si altele). Deci, pentru mine, o coaja trecuta de majorat, poate insemna o masina care ma duce gratuit, si nu imi poate ascunde nimic.

| Sofer a răspuns:

Dacă as avea o mașină scumpa și mai tânără i-as face casco. Dar la vw ce are tata în curte de 18 ani în curte ce casco laughing.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Am avut pana a ajuns la 10 ani vechime. Am platit atat de mult, incat raportul intre suma platita si pagube a fost de 10/1. Dupa 10 ani suma de asigurare e mai mare, iar ceea ce-ti returneaza este o suma modica.
E bine cand ai masina noua, deoarece despagubirile sunt aproape egale cu ce platesti pe reparatii, dar dupa 5 ani acestea scad la 5.-60%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un fel de "CASCO" si la telefon laughing