| Iamfaimous a întrebat:

Azi am condus pentru prima oara masina mea dupa ce am luat permisul si dupa vreo 20 de minute de condus in care am cam turat motorul s-a aprins lumina de "Lampa de avertizare avarie" si tot e aprins. Oare ce inseamna lucrul asta?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In manualul masinii iti zice de la ce se trage acel indicator luminos, daca nu fa o poza si aratami aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du masina la un tester sa iti citeasca eroarea, pot fi mai multe chestii

| untu a răspuns:

Aveti o defectiune poate de la frana sau la carburator, sa duci masina asta la service, sa verifice si sa repare!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

De la carburator... asta ai ziso ca sa nu taci... la fel si frana nu?

| untu a răspuns:

Va rog frumos sa retrageti acest comentariu! Multumesc frumos!

| ombladon a răspuns (pentru untu):

Cand nu te pricepi, nu te bagi, nu vii cu raspunsuri de genul " poate e motorul, poate a sarit o roata"...

| stef07 a răspuns:

Este martorul de la noxe ala! catalizatorul tati

| dany29ism a răspuns:

Verifica uleiu la motoru masini sa vezi daca mai ai, daca nu sti roaga pe cineva sa verifice.