| Nemessys a întrebat:

Bicicleta sau trotineta electrica?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa favi cu ea

| Nemessys explică (pentru suntserios):

Mers prin oras ore bune si distante cam maricele.

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Depinde de scopul mersului. Ca daca e plimbare bicicleta, daca e in alte scopuri gen sa te deplasezi din A in B trotineta

| mihai69 a răspuns:

Am avut o trotinetă cam un an jumate și am dat-o, că mai mult stătea degeaba. Am în schimb două biciclete electrice - una „de gata" și una făcută de mine (cu un kit, dintr-o bicicletă de oraș). Cel mai mult o folosesc pe cea făcută de mine, dar și aia de firmă e foarte bună. Doar că are ceva mai puțină autonomie.

| anonimg a răspuns:

Bicicleta -dacă mergi distanțe mai mari decat autonomia bateriei trotinetei, și dacă localitatea este așezată pe dealuri.

| Sofer a răspuns:

Trotineta o poti lua oriunde ca se pliaza. Eu am ales bicicleta ca mai fac miscare.

| Lukasssz a răspuns:

Bicicleta,faci si tu efort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicicletă. Trotineta electrica doar pentru cei care vor să pară cool și cei care vor să se deplaseze repede fără a face mișcare. Cu bicicleta faci și mișcare de accea optez pentru bicicletă.

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Dar pentru cei mai lenesi, de exemplu ca mine. Voiam doar avantaje si dezavantaje. Eu ma gandeam ca un avantaj la bicicleta ar fi ca poti sa ai cam orice viteza vrei tu, in timp ce la trotineta ai maxim 20-30-40 de km/h. Si chiar daca are 40km/h, e cam scumpa. In plus bicicleta nu trebuie sa fie incarcata si o poti folosi cat vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicicleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trotineta electrica, nu-mi place sa-mi agat picioarele nefiresc si parca trotineta electrica are mai multa stabilitate si e mai usor de folosit. Da funda aia odata.

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Tu de ce te uiți la vechile mele întrebari?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Pentru ca eram curioasa sa vad ce intrebari ai pus. Ostilitatea pe care o manifesti nu te ajuta, sa stii.

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca ma deranjeaza. Totusi e ceva ce am publicat si toata lumea are dreptul sa le vada laughing
Ce ti-a starnit curiozitatea asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Asa sunt eu curioasa de obicei.

| Vikaa a răspuns:

Bicicletaa,e super sa mergi cu bicicleta, mai ales ca faci multa miscare.

| andiceasu95 a răspuns:

Bicicleta, simbolul copilariei mele happy

| Ichigo a răspuns:

Vad ca cei de aici cred ca daca ai trotineta esti lenes, dar nimeni nu se gandeste ca faci naveta la lucru cu ea si n-ai chef sa transpiri sau s-o lasi pe afara sa o fure brunetii

ma rog, cand o sa aveti job (LOL) o sa vedeti ce fain e sa mergeti in fiecare dimineata kilometrii dus-intors la lucru