| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Bmw 320d sau 320i 2005-2007 avantaje dezavantaje?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ambele sunt vechi si de demult.

Avantaje 2.0d : cuplu mare la turatii mici, randament mai bun, consum redus de combustibil.
Dezavantaje 2.0d: zgomot si vibratii, intretinere foarte scumpa, cuplu mic la turatii mari, pret de achizitie mai mare, mai mult ca sigur consuma ulei avand in vedere vechimea si rulajul.

Avantaje 2.0i: motor mai puternic, zgomot si vibratii reduse, se incalzeste mai repede iarna, pret de achizitie mai mic.
Dezavantaje 2.0i: cuplu mic la turatii mici, consum mare, randament slab.

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Eu mi-as lua un benzinar si sa-i aplic o instalatie Gpl.
Un 320 i are 170 de cai si cu gpl ar insemna cu 70 de lei faci 350 km cu accelerari si franari bruste.
O sa treci ca vantul pe langa izvorul de intelepciune cu tinicheaua lui noua.
rolling on the floor