| anonim_4396 a întrebat:

Bmw seria 3 e46, in cartea tehnica a autoturismului, ce marime este trecuta pentru anvelopa?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Dimensiunea uzuala sa-i zic asa la acest model este 205/55 R16

@ardnaxur1061 : sa se uite pe anvelopele actuale nu este intotdeauna true, poate are alt etalon, pot fi montate anvelope cu dimensiuni nelegale.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deschide cartea aia tehnica si citeste marimea! Daca nu ai cartea fizica, o gasesti pe internet.
Si, daca n-o gasesti nici pe internet, te duci frumusel la masina si te uiti ce dimensiuni sunt scrise pe cauciucuri.