| anonim_4396 a întrebat:

BMW Seria 5 vs Mazda 6? Pareri, pro-contra? Multumesc

1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Eu as alege seria 5. Sunt fost proprietar de E60 și Mazda 3, actual proprietar de F10.
Singurele avantaje ale Mazdei 6 ar fi costul mai mic de achiziție și tracțiunea fata, care poate fi un avantaj iarna. Costurile de întreținere sunt aproximativ la fel, da Mazda nu este deloc ieftina la piese. În rest seria 5 câștiga cam la tot: fiabilitate, silențiozitate, confort, sportivitate, plăcere de a conduce, depreciere în timp, etc.