| anonim_4396 a întrebat:

Bucuresti - Iasi cu masina, ce taxe intampin in afara de rovineta? C am cat m-ar duce un drum dus-intors motorina fiind 8.80, passat b5.5 2.0 diesel consum 5, 6? prima oara la drum lung cu masina si vr sa stiu ce costuri o sa intampin. Ms mult!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E greu sa faci un calcul? Consumul mediu al masinii ori distanta? Mai pui 10 litri in plus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai alte taxe, daca ai rovinieta platita. Mergi pe doua sosele 'europene' cu trafic destul de periculos, sa pleci relaxat si sa nu te grabesti. Tine dreapta big grin
Pune Waze, te ajuta.
Ai vreo 600 de km, deci cu un consum de 6, sa zicem 36l de motorina dus, 72 dus-intors.
633, 6 lei.
Vezi daca nu e mai rentabil cu avionul, ai aeroporturi mari in ambele orase.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca mergi singur in masina... mai bine iei avionul sau trenul. Nu e de costuri neaparat cit de europeana mortii pe care ai de mers. Ca si costuri, rovinieta si eventualele amenzi, plus combustibilul.

| goguPatent a răspuns:

Hmm, da cât de greu e sa faci o înmulțire sa vezi cat te costa benzina?