| Flavyuseduard a întrebat:

Buna, am de facut un drum pana la Brasov aprox 450 km fata de unde stau. La masina mi se tot stinge faza scurta pe stanga cam dupa 30 de secunde de la aprindere, pot merge si asa? Sau ma ciupeste politia pe drum, asta in caz ca nu reusesc sa rezolv, apropo e un a3 2004 1.9 far xenon, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii n-au pus in viata lor mana pe un far cu xenon... La tine nu becul e problema, cred ca s-a dus droserul.
Asigura-te ca ai bec de pozitie pe farul respectiv, si mergi asa, nu ai ce face. Daca te va opri politia, ar trebui sa scapi cu un avertisment, fiind vorba de o reparatie mai complexa, nu de inlocuirea unui bec cu filament. Incearca sa mergi ziua, e mai sigur.
Daca ai timp, incearca sa inversezi becurile intre ele, sa te convingi ca problema e in instalatie, nu de la bec.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate si baga inapoi becul problema, sa faca contact bine in soclu, eventual schimba-l cu alt bec.
Daca problema persista, atunci problema de contact este la papucii de conectare din spatele farului.

Un electrician auto te rezolva mai ieftin decat politia, daca te prinde.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E obligatoriu sa folosesti luminile de drum asa ca te poate oricand amenda politia

| sierra1 a răspuns:

Rezolvă-ți becul pe stânga (schimbă-l cu cel din dreapta dacă char n-ai altul)

| Liviu a răspuns:

Daca ai bani de mers 450 de km, fara suparare, ai bani si de un bec.Cumpara cel mai ieftin bec, si shimba-l, amenda e mult mai mare ca un bec.

| Panamax a răspuns:

Ramai fara talon.