| alin63434 a întrebat:

Buna,am o dacia pick up de prin 2001 pe injectie,si recent am schimbat conductele si furtune de frana,schimbat aerisitori si garnituri etrier,si problema e ca daca o ridic pe cric,scoasa din viteza,roata e intepenita,dar daca pornesc motorul si o las in panta merge singura,oare sa fie ceva problema la etrier, cu toate ca etrierul pare sa mearga perfect.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o duci la un mecanic auto?
Nu crezi ca ar fi mai sanatos sa nu mai schimbi ceea ce nu trebuie, ci s ao duci la un epxert sa-ti schimbe doar ceea ce este stricat?
Cand copilasii se apuca sa o faca pe mecanicii, nu realizeaza ca masina aiai nu etse una de jucarii, ci una adevarata, dar diferenta este ca ei nu au habar de mecanica auto, rezistenta materialelor, electricitate samd.
Lasa munca de mecanic auto celor care stiu sa o faca si nu mai umbla tu la masina, ca ajungi sa schimbi chestii bune, doar pentru ca ti se pare tie ca ar fi defecte.

| xerxes1 a răspuns:

Ridicata pe cric, roata trebuie sa se invarta la mana.
Daca mergi asa cu ea, o sa iasa fum din frane.