| deyutz95 a întrebat:

Buna, am o intrebare, daca nu ai mai circulat cu masina si itp-ul a expirat, ce faci sa poti merge la itp? Fiindca tu nu poti sa circuli cu masina fiindca nu are itp deci nici nu poti merge cu ea sa il faci.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Platforma

| mihai69 a răspuns:

O duci pe platformă.
La remorcă (chiar defectă de ar fi), trebuie să aibă ITP valid.

| Bizon95 a răspuns:

Tractare, costa, dar... c'est la vie

sau risti ca nu te prinde nimeni pana la ITP... dar daca te prinde o sa plangi

PS incearca sa te duci chiar la firma la care faci ITP pentru tractare, s-ar putea sa capeti o reducerewinking

| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Pe platforma, nu tractata. E o diferenta

| Bizon95 a răspuns (pentru suntserios):

Da, corect!

insa intr-adevar nu stiam ca remorcata/tractata e ilegal fara ITP, asta inseamna ca trebuie sa faci ITP la orice chestie remorcata? chiar daca nu e masina? (rulote de ex.)

| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Bineinteles. remorca, rulota orice are ITP la fel cum trebuie inmatriculat.

| Bizon95 a răspuns (pentru suntserios):

Mercic, bine de stiutwinking

| Crackman a răspuns:

Atata bataie de cap, mergi cu masuna direct la itp

| adryang78 a răspuns:

Ai 2 opțiuni. Fie plătești o platformă să te ducă la stația ITP, fie rogi un prieten să te remorcheze până acolo. A doua e mai riscantă, dar de regulă nu te oprește nimeni dacă ești luat la remorcă, se presupune că ai mașina defectă.