| NoWomanNoCry a întrebat:

Buna,am o intrebare mai ciudata. Am o pasiune pentru masini si tot ce tine de ele...imi doresc sa stiu cat de mult se poate despre masini in sine si despre motoarele masinilor,adica sa stiu componentele si alte detalii despre motor,dar nu stiu cum sa invat, unde sa citesc si mi-as dori mult sa imi poata raspunde cineva! Ofer funda

Răspuns Câştigător
| e36 a răspuns:

4tunning. fă-ţi cont. fă un topic. dar înainte de asta uită-te pe la celelalte şi vezi cum stă treaba. cristinelu, skillz666, tez garai sunt foarte pricepuţi. desigur, mai sunt mulţi dar sunt singurii care-i cunosc mai ..detaliat. salut

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru aia s-a inventat scoala profesionala in domeniul mecaniciilor. Sau platesti un curs privat care iti trimite materialul didactic acasa apoi dai un examen si obtii diploma de mecanic

| Danzell a răspuns:

Incepe cu termodinamica laughing parca. cu chestii de fizica. pentru ca fizica face ca un motor de masina sa mearga tongue

| Maioru a răspuns:

Sunt atatea manuale, carti, dvd-uri, site si cate si mai cate, numai sa cauti si vezi cate gasesti

| itexpert a răspuns:

Ce raspuns non-informativ ai primit.
uite aici
https://www.youtube.com/watch?v=R-Qk77UdqIM
https://www.youtube.com/watch?v=WC5huun3B1U
si mergi mai departe singur de acolo din video in video