| tkd1234 a întrebat:

Buna, am o întrebare, mi-a fost suspendat permisul pe 90 zile pentru alcool am avut 0, 33 fără drept de circulatie. Pe dovada nu imi scrie pana cand mi-e suspendat, sunt incepator

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Calculeaza 90 de zile din ziua cand ti s-a dat dovada. Ce e greu?
Hm, incepator si deja bei la volan? Nu ti l-as mai da deloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti va veni instiintare acasa, cu data exacta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E asa greu sa calculezi cat inseamna 90 zile?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nici nu stii bine a tine volanul in mana si te sui troscanit la volan? La suspendarea pentru alcool nu primesti dovada.

| Mariushgv a răspuns:

Da itioate uspenda carnetul te poti alege si cu dosar penal eu stiu am o rua care a ajuns la inchisoare pentru ca a baut la volan