| IeremiaAlin68 a întrebat:

Buna,am o problema la un Daf XF 105, si anume din senin nu s-au aprins luminile de avarii si nu se mai sting nici cum,am scos toate releele si sigurantele din bord dar nimic, ce sa ii fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai scos siguranta care trebuia, scoate manualu din camion si cauta la fusibil care apartine de lumini si avarii, apoi le scoti le bagi si dispare problema. Daca persista trebuie sa deconectezi bornele principale de la baterii sau intrerupatorul daca e il inchizi si il pui in ON. Banuiesc ca stii unde e bateria la daf

| Holiday a răspuns:

Deocamdata deconecteaza bateria. Maine chemi un electrician auto si rezolva el problema.

| SebiTalent a răspuns:

Dă-i foc la motor sigur o să meargă?