| Stefan2111 a întrebat:

Am o Skoda Fabia 1.2 HTP 2004 si am observat ca daca o blochez dupa aproximativ 10 ore se deblocheaza singura si ma trezesc cu masina deschisa. (Masina are alarma) ce ar putea fi?

Si o alta roblema ar fi cu proiectoarele de ceata pe spate merg dar pe fata nu, in bord mi se aprinde becul de la ele dar nu functioneaza cele de pe fata. un sfat? multumesc.

3 răspunsuri:
| DeGea1 a răspuns:

Du-te cu ea la un servis funda?

| DoctorLove a răspuns:

La alarma e ceva electronic. trebuie resetata. Iar pentru proiectoare ori s-au ars becurile, ori a iesit mufa de la ele si nu mai face contact. ori s-a tocit cablul electric pe undeva.
Trebuie verificat. Incearca mai intai sa verifici mufele. apoi becurile si apoi cablurile.

| Sn3Ks a răspuns:

Poate s-a ars o siguranta