| AndreeaMoniy a întrebat:

Am observat azi pe partea dreapta, la mijlocul masinii asa ca picura ceva. Am pus ceva sub si dupa o ora am observat ca era umed si un miros de combustibil. ( benzina ).
Credeti ca este ceva grav?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Majoritatea masinilor au conductele de combustibil pe partea dreapta a masinii, prinse de podea. Probabil ai o conducta fisurata, sau nu etanseaza bine la filtrul de benzina (tot pe acolo e si el).
Nu e foarte grav, dar trebuie rezolvata problema. Nu dureaza nici o ora, cred.

| Panamax a răspuns:

In cel mai rau caz iti poate lua foc.
Cat poate sa fie de grav?

| vasea101 a răspuns:

Probabil, cel mai bine mergi la un service auto, daca e combustibil se poate aprinde.