| AndreeaMarinak a întrebat:

Am picat astăzi proba practică în vederea obținerii permisului auto, iar dosarul meu expiră pe data de 26 august. Având în vedere că mai e destul de puțin timp, se mai poate face ceva în legătură cu o reprogramare? Din câte am înțeles s-a mărit perioada de valabilitate a dosarului, dar nu știu cu cât sau dacă mai este valid acest aspect.

1 răspuns:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Acestea se discuta cu instructorul, nu noi suntem instructorii tai.
Daca instructorul te ajuta sa te mai bage odata la examen pana nu expira dosarul, il vei mai da, daca nu vrea, va trebuii sa platesti din nou scoala si sa te misti mai repede sa dai examenele. Ai avut un an!
Daca simti ca instructorul nu te-a pregatit suficient sau nu este compatibil pentru tine, poti merge la o alta scoala.