| CheeseCake2005 a întrebat:

Buna,am si eu o Alfa Romeo 156 1. 9JTD 2001, recent am observat ca dupa 140km/h nu mai trage, dupa ce ajung la 160km/h, cu greu, daca este in panta .....incepe sa traga din nou. Turbo-ul merge foarte bine, se simte cand intra, motorul se aude bine, care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Catalizatorul sau bomba de motorina nu merge bine.

1 răspuns:
| TheSoldier a răspuns:

Exista mai multe cauze. Cu siguranta nu vei gasi raspunsul pe TPU. Stiu ca te enerveaza raspunsul, dar du-o frate la un service si cel mai bine vezi asa.winking