| Zbuciumat a întrebat:

Cat este valabil rar-ul? Cat timp am la dispozitie dupa ce am facut rar-ul pentru a inscrie masina?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului 2133/2005 ITP este valabila diferentiat, in functie de categoria din care face autovehiculul. Banuiesc ca intrebi de un autoturism, pentru acesta ITP este valabila 2 ani. Numai bine!

| hashu1985 a răspuns:

Baiatul nu a facut RAR-ul, a fost in RAR pentru certificatul de autentificare in vederea inscrierii (cred) si aceea e valabila 60 de zile... deci ai la dispozitie 60 de zile pentru perfectarea actelor si ai urmatoarele de platit:
1. Taxa primarie fiscal 55 ron
2.Inca o taxa la cec pentru talon vreo 60 ron
3. certificatul autenticitate RAR aprox 100 ron
4.parca mai e inca o taxa de vreo 30ron + 2 timbre fiscale de 2 ron
5.Numerele la politie se achita normale la 40sau 45 ron si preferebtiale pe la 60 ron daca nu ma-nsel
6.Dosar cu sina si copii de pe toate actele inclusiv buletiine vanzator/cumparator si contractul vanzare-cumparare
7.Asigurarea pe minim 6 luni achitata pe nmele celui care o inscrie

Cam atat, imi cer scuze daca am omis ceva! Bafta

| melanii a răspuns (pentru hashu1985):

Si traducere mai trebuie

| Furny a răspuns:

Inspectia tehnica e valabila un an parca

| Sabău_Nelu_1998 a răspuns:

60 de zile

| Păun_Marian_2000 a răspuns (pentru Sabău_Nelu_1998):

60 de zile lucrătoare sau si cu sâmbete si duminici?

| Asavei_Doina_1969 a răspuns:

Cat este valabil certificatul de autentificare