| sweetgirlforyou a întrebat:

..Am si eu o intrebare. Vreau sa ii cumpar prietenului meu un stick pentru masina dinacela care se baga la bricheta. As dori sa va intreb, unde se gasesc? cum sa cer? si cam cat costa?

5 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Ala se numeste " modulator FM".
Se gasesc in magazinele de electronice si electrocasnice.
Depinde de marca, fiecare are pretul lui.Cam in jur de 70-80 lei unul cat de cat.

| odo89 a răspuns:

Poti gasi si la 15-20 lei

| sweetgirlforyou explică (pentru odo89):

Si daca ma duc la magazin si cer stick de memorie pentru masina este gresit? sau se numeste altfel?

| Bobik a răspuns:

Sunt doua tipuri de modulatoare Fm. Unele cu memorie intergrata, care nu au nevoie de un stick de memorie, iar celelalte doar redau melodiile de pe diferite medii de stocare (de ex: stickuri USB, carduri, etc.) Se gasesc in magazinele de electronice, magazine auto, bazare, etc. Pretul difera intre 15 si 150-200 de lei cele ieftine neavand memorie integrata si nenumaratele optiuni de redare

| ivascua a răspuns:

Tocmai ti-a spus ca se numeste " modulator FM". asta trebuie sa ceriwinking