| GalinaBlanca a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire : Daca am numarul de inmatriculare al unei persoane, pot afla numele persoanei respective? big grin scuzati daca nu am pus intrebarea la categoria potrivita big grin dau funda celui care ma ajuta. Sau daca stiti ceva site unde pot afla big grin

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Orice ar fi pana nu se stabileste prin ancheta ca asa este, nu ti se dau informatii referitoare la proprietar. Trebuie sa depui plangere in scris pentru ceva, apoi se investigheaza daca s-a intamplat ceea ce ai reclamat, si apoi se incepe ancheta propriuzisa si se cauta proprietarul. Daca acea persoana este o persoana publica nu ti se ofera date referitoare la acea persoana in nici un caz. Chiar daca a facut accident o persoana publica, este anchetata dar fara a i se publica numele si etc.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate afla de la politia rutiera ori serviciul de inmatriculari, dar acestia nu cred ca o sa-ti dea numele, daca nu ai motive intemeiate si reale(de exemplu te-a lovit cu masina si a fugit de la locul accidentului). Baza de date nu este publica si la aceasta au acces numai cele doua organe. Numai bine!

| angel74dm a răspuns:

Dacă mergi la poliţie şi spui că maşina cu numărul ăla de înmatriculare te-a lovit, afli cum se numeşte proprietarul în secunda următoare...

| clausialin a răspuns:

De aflat il poti afla dar asta presupune sa ai ceva relatii pe la politie in nici un caz nu-l gasesti pe vreun site...succes

Răspuns utilizator avertizat
| daniela91 a răspuns:

Uite id meu sh sa al stergi de aici te rog... printesatadanny

| Pika16 a răspuns:

DA poti sa il afli foar la politie nici decum pe vreun site la politie poti sa te duci si sa intrebi doar daca justifici dc vrei sa afli numarul