| Elennaan a întrebat:

Buna, am și eu o problema! Când plec cu mașina de pe loc se aude un zgomot foarte deranjat, de asemenea se aude foarte accentuat si când accelerez in dorința de a schimba intr-o treapta superioară, din a 2 in a 3 si se simt oarecum vibrații in schimbătorul de viteze si pedala de ambreaj!
Precizez ca au fost câteva momente in care nu intra in viteza

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu faci manevra corect!
Nu bagi piciorul pana la fund sincronizand cu maneta de schimbare a vitezei.
Mai ia niste lectii cu un instrictor sa te invete sa faci manevra corecta, ca risti sa rupi schimbatorul de viteze.

Răspuns utilizator avertizat