| Sebastian7555 a întrebat:

Buna, am un audi a4 b8.5 2013 si mi se aprind bujiile in bord când trec de peste 2000 turații si nu mai trage mașina, se accelerează dar trage foarte greu si pe lângă asta mi se aprinde si senzorul de presiune la ulei, dar am schimbat si senzorul de presiune la ulei si uleiul, si senzorul de pe vibrochen ca am înțeles ca de la ala îmi apar bujiile, dar nu e ala, ce poate sa fie problema?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi si injectoarele, si pompa de ulei, cu tot cu cuzineti.
Mergi la un mecanic serios. Senzorii nu cred ca au nimic, ai mers la carpaci. Problema e mecanica, nu electrica.

| Gaby942145 a răspuns:

Salut! Care anume a fost cauza si cum ai rezolvat problema? Pentru că mă confrunt cu aceiași situație si mi-ar fi de folos câteva informații