| deyutz95 a întrebat:

Buna,am un ford fiesta din 2002 1.4 benzina,acum a aparut un martor in bord si palpaie,este un lacat,masina merge, porneste, dar atunci cand este oprita apare acel martor mai exact atunci cand scot cheia din contact

1 răspuns:
| Crush247 a răspuns:

Uita-te bine pe la usi, Haion, trapa, capota. Uita-te pe la partile morotului care pot fii desfacute, uita-te prin interiorul masini pe la geamuri, uita-te pe la tot ce poate fii deschis.
Sigur ai ceva care nu s-a inchis sau ai vreun ''slincus '' rupt de iti apare acel martor.
Daca ai inchidere centralizata, da o fuga cu ea pana la service, poate fii si de acolo poblema, ai vreun furtun infundat sau ceva.