| AntonelaCK a întrebat:

Am un Golf 5 si acum 1 saptamana i-am schimbat discurile și plăcuțele de frână. Ideea e ca in continuare imi "scârțâie" ceva atunci cand pun frână...
De la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu si-au facut rodajul. In 500km pana se completeaza rodajul nu mai auzi scartait, sa nu franezi brusc pentru ca poti ovaliza discurile daca mergi cu viteza mare, dupa rodaj nu mai e problema.

| sierra1 a răspuns:

Durează câțiva km până iși fac "rodajul" apoi sunt silențioase