| cristinaioanauic02 a întrebat:

Bună!
Am un Renault Megane 2 din 2007, 1.5 și de o perioadă face ceva figuri. Când încerc să o țin din accelerație la viteză constantă sau să o accelerez încet pare că se îneacă.
Am verificat tot ce se putea, dar nu găsesc problema. Știe cineva de la ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Diesel care se ineaca? laughing
Si ma rog, ce ai verificat? Ai pus limba pe baterie si te-ai uitat daca sta fix motorul?
Motoarele alea mai au fluctuatii de la pompa de inalta presiune sau senzori, alea se verifica cu diagnoza sau demontare... O fi scump un mecanic? thinking
Sau poate ne fura...
Succes cu amatorismul.

| cristinaioanauic02 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Haha, ești foarte amuzant. Dacă nu ai avut vreo problemă asemănătoare, mai bine taci.
Doar pentru că sunt de sex feminin crezi că nu am dus mașina la service? Poți să îți pui tu limba pe baterie ca un "bărbat adevărat" ce ești laughing))))))))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru cristinaioanauic02):

Nu am observat ca vine intrebarea de la o femeie, dar multumesc!
Te astept la mine. La servicewinking
Nu cred ca nu ai dus masina la service pentru ca esti femeie, ci pentru ca te temi de cost laughing

| tiranianuuu a răspuns:

Verifica regulatorul de presiune de pe pompa de injecție, probabil un injector, EGR-ul nu mai lucrează în parametri, ce-l mai bine este sa pui o diagnoză, de preferabil CLIP, interfață de la Renault, la un dealer (dacia sau Renault)!