| Vladalex95 a întrebat:

am un scuter dar nu mai functioneaza din pacate (inainte o mai lua,mergeam cu el dar daca stationam undeva nu mai pornea sau foarte geru, cica se incalzea motorul. Ce ar trebui sa fac ca sa mearga brici?

Răspuns Câştigător
| Vladalex95 explică:

Cumpara-i un alt cilindru, piston si muzicuta (supapa admisie -evacuare) monteaza-le si pedala! Drum bun Vlad!

7 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce scuter ai?

| Vladalex95 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

First Bike / tornado

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladalex95):

Facut in China, in 4 timpi, nu-ti ramane decat sa-i schimbi setul, piston +cilindru, cu o segmentare nu rezolvi mare lucru! Trebuie luat masurat pistonul si incercat de bagat in el ceva italian, altfel nu te tine, cilindru prost segmentii la fel! Eu le-am cerut celor de la Racing Planet ce vand piese pentru chinezarii sa-mi trimita cotele pistonului, acum sa vedem daca si raspund. In functie de raspunsul lor pot sa-ti dau si eu un raspuns care ar fi solutia pentru a face din motorul tau sa mearga "brici"! Numai asa poti face un motor performant dintr-o chinezarie!

| Vladalex95 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Deci e chinezerie in 2007 cand l-am cumparat am dat ceva bani pe el (1000 euro) o fi el chinezerie? din cate stiu e fabricat in Anglia da merci pentru raspuns

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladalex95):

Pune un link te rog cu el!