| kymco125 a întrebat:

am un scuter kymco agility 125 cc 2009. la rece sta la relantiu la cald dupa ce merg vreo 5 km nu mai sta, moare. ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Demonteaza-i carburatorul, curata-i jiglerul secundar, probabil s-a innfundat, apoi monteaza-l la loc. Surubul de amestec 1, 5 ture si mai mareste-i relantiul, dupa ce l-ai pornit, schimba-i filtrul de aer. Daca nici acum nu sta la relantiu, contacteaza-ma! Bafta!

| kymco125 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Asa o sa fac! dar tot nu inteleg de ce sta la rece si la cald nu sta?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru kymco125):

Nu cumva ai si apa in benzina? Incearca si goleste-i rezervorul apoi pune-i benzina proaspata! Mai regleaza-i si supapele, 0, 10 admisie si 0, 15 evacuare! O sa-i dam de cap pana-ntr-un final ca nu-i racheta! Sper ca stii sa le reglezi!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru kymco125):

Daca ai umblat la carburator si n-ai facut reglajele cum trebuie, mai poate fi o cauza!

| kymco125 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Da nu ar fi o problema! o sa le reglez! dati-mi va rog un numar de telefon sau trimitetimi un mesaj la numarul meu de telefon 0746283463, daca nici atunci nu va merge o sa va sun