| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am un scuter Piaggio fly din 2009 si am limitator la el,deja ma dispera! L-am tot deschis si m-am uitat la motor si la carburator,dar in gol,,,, precizez ca motorul este pe injectie si din cate am vazut nu are surub la capacul membranei si nici la teava de esapament, unde ar putea fii?
Cat ar costa la un service sa mi-l delimiteze?
https://www.dropbox.com/......3525_n.jpg -poza cu motorul
Mersi!

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Am dat click pe link-ul tau si imi apare asa Acest conţinut este indisponibil momentan
Pagina pe care ai solicitat-o nu poate fi afişată acum. Aceasta poate fi temporar indisponibilă, link-ul pe care ai apăsat poate fi expirat, sau este posibil să nu ai permisiunea de a vizualiza această pagină.

Acasă

| bosshori a răspuns (pentru KaPy2):

Acum poti vedea poza(si scuze pentru claritate)

| KaPy2 a răspuns (pentru bosshori):

Nu am habar poate fi la carburator la sufa aia pus ceva acolo sau inauntru la carburator sfatul meu e sa te duci la un meserias care se pricepe nu care strica mai tare laughing, dar tu cat vrei sa fuga un motor de 49?, eu am un malaguti f12 si fuge 80-90 dar il segmentez lunar cu segmenti cei mai buni pe care ii are insa tu mergi cu mai putin pe ora dar mai mult cui ii convine sa mearga cu scuteru eu sau tu?

| KooSs a răspuns:

Limitatorul poate fi la variator sau din curent daca zici ca la carburator nu e.mai bine il duci la cineva priceput si til va rezolva.bafta.funda?