| AntonelaCK a întrebat:

Am un VW golf 5. I-am schimbat bateria prin decembrie. Deci nu are nici 1 an. Ideea e ca de vreo 2 luni, ma trezesc pur si simplu ca nu-mi porneste masina. Pe de o parte ma gandesc ca n-ar fi problema de la baterie.

Ce credeti ca ar putea fi si cum as putea afla?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai putea afla la un service auto. Probleme de alimentare, aprindere etc.

| sierra1 a răspuns:

"de vreo 2 luni, ma trezesc pur si simplu ca nu-mi porneste masina"

adică cum face?

| Adrian5575 a răspuns:

Daca atunci cand ii dai la automat, se sting toti martorii sau martorii pierd mult din intensitate, inseamna ca ai un consumator sau bateria slaba. Daca martorii raman aprinsi cand ii dai la automat, dar nu se intampla nimic, inseamna ca e electromotorul sau un fir de masa.

| Ivancic09 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa duci masina la un test.Dar poate fi si de la electromotor chestia ca nu porneste daca e bateria noua!