| bbnnmm a întrebat:

Am vărsat ceară din aia pentru epilat pe scaunul din mașină. Cum o îndepărtez? Scaunele sunt din piele.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Indepartezi ce se poate cu o lama de cutit nu prea ascutita, cu mare grija.
Ce ramane imbibat in piele, se acopera cu hartie absorbanta (pentru cerneala) sau cu un servetel de hartie pus in 2 straturi, care se calca cu fier de calcat pus pa caldura redusa-medie.
Ceara ramasa se va topi si va fi absorita de hartia absorbanta /servetel.

| bbnnmm explică (pentru Bula):

Îți mulțumesc!

| Bula a răspuns (pentru bbnnmm):

Alta data pune un ziar sub tine, sa nu murdaresti tapitaria! big grin

| bbnnmm explică (pentru Bula):

Mulțumesc pentru sfat! laughing

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce ai cautat cu ceara in mașină? Te epilezi pe picioare in trafic? La stop?

| bbnnmm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu pe picioare. În fund.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bbnnmm):

Cum adica in fund? Astea sunt raspunsuri la misto, sau esti chiar atit de imbecil sa te epilezi la fund in masină, pute țara de idioti.

| bbnnmm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Răspunsurile mele sunt pe seama întrebării tale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheata pe ea si va deveni casanta

| 0x11111051 a răspuns:

Cu alcool și șervețele umede (de dorit calde).

Sau schimbă scaunul.
P.S.: Te epilezi în mașină?)

| bbnnmm explică (pentru 0x11111051):

Mulțumesc pentru răspuns. Da, mă fac în fund, am mai zis o dată pentru un alt curios.