| CJ23MDL a întrebat:

as avea nevoie de niste pareri din partea voastra despre un opel astra gtc? Doresc sa cumpar unul.niste sfaturi daca se poate... m-ati ajuta mult... va multumesc

4 răspunsuri:
| Nokitochikushi a răspuns:

Apropo de motoarele disel laughing) is bune pana se strica injectoarele
de ex la logan e 300 euro injectoarele da pai la opel astra thinking
ei bine daca esti specialist le poti repara dar trebuie sa fie o mana finawinking

| Sofer a răspuns:

Opel Astra H GTC 1.9 CDTI 120-150cp putere si consum mic. Pe benzina e bun si 1.4 16v 90 cp sau 1.6 dar care il ador e 2.0 tudbo Opc 200 cp adevarata racheta si nu are consum exagerat.

| nelyjoly a răspuns:

Diesel consum pana 4, 5% - 5% benzina 6, 5% - 7, 5%

| CJ23MDL explică:

Ptr drumuri lungi? sa renunt la diesel? Ca dupa cum am citit am inteles ca benzina ar fi o solutie nu dieselul...