| ionut9908 a întrebat:

Aş dori să aud nişte păreri despre Vw Lupo cu motor de 1.0 benzină

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un supozitor interesant. Spatiul interior este multumitor, dar portbagajul cat torpedoul de la Opel Vectra.
Motorul e in 4 cilindri, merge foarte placut, nu prea se da la ulei, consuma 3-4% exterior, in oras poate pana pe la 7%. Merge 120-130km/h constant.
Rotile sunt foarte mici, derapeaza in draci cand virezi, iarna. Usile sunt foarte lungi, trebuie sa fii atent sa nu lovesti alte masini cu ele.
Per total, este o troacă foarte eficienta, dar recomand mai bine Polo 1.0, pentru portbagaj dublu, si imagine mai de masina, nu șlap. Mecanica e cam aceeasi.

| ionut9908 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O troacă foarte eficientă laughing Tot un polo aş vrea să-mi iau, dar am vrut să aflu ceva detalii şi despre lupo, mi s-a părut o maşină cât de cât interesantă. Mersi!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un Tico cu siglă de VW dar de patru ori mai scump

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O mizerie.

| TheTom7 a răspuns:

O sa te rogi de ea sa mearga.