| anonim_4396 a întrebat:

Bună! As dori sa ma ajutați in legătura cu câteva detalii legate de o mașina.
Este vorba de un Mercedes A Class (anii 2000-2003). Ce vreau sa știu sunt următoarele :
- Cost Asigurare/Itp/Impozit pe an la fiecare din următoarele tipuri de motorizări : 1.4 benzina/ 1.6 benzina și 1.7 diesel. Țin sa menționez ca mașina va fi pe numele unei persoane de aproximativ 50 de ani. Fără comentarii răutăcioase. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Itp vreo 150 lei / an ca fiind masina veche trebuie facut in fiecare an

impozitul ~ 55 / 65 / 180 lei pentru cele 3 motorizari

RCA pe la 500-600 lei

| Dishka a răspuns (pentru suntserios):

Mulțumesc mult!