| Petraș_George_1998 a întrebat:

as dori sa-mi achizitionez o masina, cu consum mic, intretinere ieftina, pentru incepatori.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault Clio II 1.2 16V
Iti acopera toate cerintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golf 3 iti place?

| DryIce a răspuns:

Am vazut o benzinara de 1, 2 ce mergea pe a3 cu 160km/h pe tot parcursul la a3. Ma tot intreb cat 15l avea consumu. Benzinarele consuma de n-ai treaba. Eu zic ca un diesel de 1.6 golf5 la 3500 euro.

| blAster85 a răspuns:

Daca iti iei ceva mai vechi preferabil benzina, 1.6. 110hp, dar poti lua si un diesel din gama vag, sa fie motor 1.9 tdi.intre 90-130hp.depinde ce vrei ca marca