| deyutz95 a întrebat:

Buna, as dori sa stiu in ce conditii se poate circula cu o masina adusa recent din alta tara, adica este un drum de vreo 300km si sa nu fiu oprit sau ceva, trebuie rar facut? Se poate ceva provizoriu? Trebuie neaparat nr rosii si mai ce?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actele masinii trebuie sa fie in regula, la fel si ale tale. Masina trebuie sa aiba ITP in termen de valabilitate si tu sa ai asigurare RCA. Aceasta se poate face si la frontiera.
Nu este nevoie de numere rosii, daca masina are numere de inmatriculare din strainatate.