| raulihno a întrebat:

Buna, as dori sa va intreb in legatura cu certificatul de inmatriculare, azi o sa treaca cele 15 zile in care am primit o dovada inlocuitoare acestuia. Inca nici acum nu am primit certificatul in sine. La posta unde trebuie sa il primesc imi tot spun sa revin ziua urmatoare. Pot sa umblu cu masina pana ce ajunge certificatul? Daca ma opreste politia imi poate face ceva, deoarece nu e vina mea ca nu ajunge certificatul si perioada cu dovada de 15 zile a expirat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca certificatul de inmatriculare nu este gata atunci poti cere o noua dovada. Daca o sa circuli fara acesta, esti oprit de politie si ti se solicita sa-l prezinti atunci poti fi amendat pentru neprezentarea acestui act.

1 răspuns:
| shrink a răspuns:

Dupa 15 zile daca n ai primit certificatul de inmatriculare, cu sau fara vina ta, nu poti circula cu masina
du te la serviciul inmatriculari si rezolva problema cu ei