| TsukiTheBest a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o masina la mana a doua, dar nu stiu absolut nimic despre masini laughing deci daca ati putea sa veniti cu cateva recomandari as fi foarte recunoscatoare.
In principal caut o masina mini sau smart, care sa mearga cu benzina, sa aiba cutie de viteze manuala si sa nu fi fost fabricata mai devreme de 2005.
Daca nu imi puteti da un model exact de masina atunci astept si sugestii in legatura cu ce motor ar trebui sa aiba, cati km la bord si alte detalii de genul.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu știi nimic și nu te pasionează mașinile atunci poți sa îți iei un polo sau un golf cum are mai toată lumea. Ieftine la întreținere, găsești suficiente

| danbnz a răspuns:

O nemtoaica, opel, audi, vw... ce zicea si colegu'... ce buget ai?

| TsukiTheBest explică (pentru danbnz):

600€

| danbnz a răspuns (pentru TsukiTheBest):

Uite ceva care se incadreaza cat de cat cerintelor tale:
https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-polo-ID7GvtlE.html#6c8bbf3d39
Totusi, mai cauta pe autovit.ro, au tot felul de filtre care te ajuta la cautare.

| Passatb6 a răspuns:

Pai zi si bugetu', ca asa si un E Class 2017 e bun.

| TsukiTheBest explică (pentru Passatb6):

Deocamdata bugetul meu e de 600€.

| Passatb6 a răspuns (pentru TsukiTheBest):

Corsa sub 2001. Vrei si 2005 la banii aia. Eu pe a mea am dat aproape 5000€ si e 2006.