| aditza1988 a întrebat:

Buna,as vrea sa primesc niste raspunsuri bune la intrebarea mea.
Am un scuter malaguti f12 si nu vrea sa porneasca nici cum,scanteie ii da,benzina ii vine,carburatorul ii curatat, setul e nou e de 80 cm3, compresie are foarte buna..va rog sa ma ajutati. va multumesc

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Incearca sai pui o seringa de benzina unde vine bujia si sa vezi atunce ce face si ce mai siguri sa ii reglezi carburatorul

| KaPy2 a răspuns:

Schimba-i bujia, vezi daca fura curent pe undeva, pune-i benzina in nas sa vezi cum face, astupai gaura din filtru (probabil ai soc electric)

| aditza1988 explică (pentru KaPy2):

Am schimbat bujia, nu fura curent pentru ca da scanteie foarte buna si mare, am pus benzina in nas merge pana arde benzina si se opreste, o fi oare de la carburator sa nu fie bun, adica sa nu-i vina destula benzina?

| KaPy2 a răspuns (pentru aditza1988):

Da,din carburator, uitate si pe gatul admisiei sa nu fie crapat, verifica furtunul de benzina si de aer care vin in pompa, am patit-o eu... straight face