| yuliansch a întrebat:

Astazi in timpul mersului s-a aprins martorul de bord: control electronic motor. Am mers aprox 25 km, timp in care masina s-a comportat normal: turatie constanta la relanti( 900rpm), consum mediu extern:5.1. Ce poate fi? Maine am de facut un drum de 100 km si nu stiu dc sa plec sau nu. Detalii masina: Skoda Fabia an 2003, 1400cmc, 16V,101CP, motor AUB. Nu stiu daca are legatura cu acest lucru, dar ieri dupa un drum mai lung am oprit aprox 30 min si nu am mai pornit decat dupa cateva incercari. Poate sa ma lamureasca cineva, inainte sa merg la un test?

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un tester si nu mai chinui masina

| HoneyPot a răspuns:

Uita-te la nivelul de ulei. Daca este normal si uleiul nu e negru inseamna ca problema ramane pe partea electrica.

| Ex89 a răspuns:

Pai cred ca s-a dus alternatorul, nu e mare lucru.