| anonim_4396 a întrebat:

Buna, având o masina in leasing, ce drepturi ai asupra ei? Ce modificări ai voie sa faci asupra ei? Bănuiesc ca mai mult de pus o folie pe geam sau de schimbat niște jante nu ai voie...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul sa folosesti masina si devii proprietar abia dupa ce o platesti integral.
Nu ai voie sa faci modificari fara acordul societatii de leasing.

| mgtow a răspuns:

Faci ce vrei dar RAR nu permite modificari neomologate la motor sau suspensii.