| Rasta9 a întrebat:

aveti idee ce motor s-ar potrivi pe o caroserie de Alfa Romeo 156? Dar nu de Alfa

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa fii dus cu patinele sa nu vrei motor de Alfa Romeo.
Cele de Fiat s-ar putea sa fie compatibile. Vrei unul de Punto 1.1? rolling on the floor
Numai asa o sa inceapa ratatii cu VAG-uri sa zica ca au 'facut' o Alfa.
S-ar putea sa mearga multe motoare, depinde cat de departe esti dispus sa mergi cu modificarile.

| Rasta9 explică:

Nu, dar am auzit ca toate motoarele de alfa scapa ulei din motor.