| Simona12341997 a întrebat:

Azi am bagat 5 l de benzina in loc de metorina.
Apoi mi -am dat seama si am alimentat cu 20 de l de motorina si in rezervor mai erau inca 7 l.
Exista posibilitatea sa se intample ceva masinii?

Răspuns Câştigător
| LadyDee89 a răspuns:

Nu are nimic! numai data viitoare sa fi mai atenta! si noi am bagat vreo 20l de motorina si trebuia benzina! am facut plinul si nu s-a intamplat nimic!

| suntserios a răspuns (pentru LadyDee89):

E o mare diferenta intre a pune motorina in loc de benzina unde marele pericol e sa se infunde motorul, si alta e sa pui benzina in loc de motorina ca are mult mai rapid si poate distruge imediat pompa si motorul. Si chiar nu cred ca de la 20l motorina mai mergea masina. Ori avea un rezervor de 100l ori era un motor extrem de vechi

| LadyDee89 a răspuns (pentru suntserios):

Uite ca se mai intampla si greseli! rezervorul era de 60l, iar masina marca Mercedes! si nu s-a intamplat nimic cu masina happy

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bine ar fi sa-i faci plinul.

| xerxes1 a răspuns:

Nu se intampla nimic.
Am bagat si 20 l apoi am facut plinul si nu s-a intamplat nimic.