| deyutz95 a întrebat:

Buna,benzile led ce se pun sub scaune in masina sunt legale?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce modifici la interior e legal

| LPCTSTR a răspuns:

De ce nu?
Nu cred ca te afecteaza intr-un fel.

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Sunt perfect legale + ca poliția nu are dreptul sa se uite in masina fara mandat de percheziție, poti sa duci arme nucleare înăuntru tongue

| deyutz95 explică (pentru Vertic_Sergiu_1996):

Si eu care ma chinuiam sa le ascund si dadeam mita degeaba

| siriusblack98 a răspuns (pentru Vertic_Sergiu_1996):

Complet fals.Are voie sa iti perchezitioneze masina daca suspecteaza ceva ilegal.Cand perchezitionau tirurile de marfa in cautarea refugiatilor ce intrau ilegal in tara, crezi ca asteptau sa emita mandat de perchezitie pentru fiecare autovehicul?! Auzi la el ''nu are voie sa se uite in masina fara mandat de perchezitie''...

| suntserios a răspuns (pentru Vertic_Sergiu_1996):

Total fals. Daca au suspiciuni ca tu comiti o infractiune te controleaza in secunda 2

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns (pentru siriusblack98):

Este o diferenta intre Poliția de Frontiera si Poliția Rutieră. Poliția rutieră nu are in atribuții asa ceva, adica nu se ocupa cu asa ceva. Daca tu mergi pe strada si esti intrebat de un polițist/jandarm ce ai in buzunare, poti sa ii spui lejer "N-AI TU TREABA", daca te cauta fara mandat comite o infracțiune. Exact același principiu se aplica si la bunurile personale. Asa cum ANA nu iti intra in casa fara mandat, nici Poliția Rutieră nu iti cauta in masina de nebuni.
A se lua in calcul faptul ca am scris "iti cauta", si nu "iti vede". Evident ca daca tu ai la vedere 1 kilogram de canabis in masina te opreste si asteapta emiterea mandatului in regim de urgență, așteptând ca un organ specializat sa vina sa faca demersurile. Lăsați filmele si auzitele!

| siriusblack98 a răspuns (pentru Vertic_Sergiu_1996):

Nu e nici un film si nici un auzit omule, este purul adevar. Politia rutiera iti poate controla masina fara discutii pe motiv ca nu-i place moaca ta. Daca iti gaseste droguri, arme albe, bate sau arme de foc, iti poate face dosar penal.Nu are nevoie de nici un fel de mandat. Zilnic sunt perchezitionate mii de masini de catre politia rutiera pe toate soselele.Mai iesi din casa!