| ALex_Alex_1995_FnVL a întrebat:

Buna :* cand intr-o intersectie este instalat indicatorul cedeaza trecerea si panou aditional care arata ca urmeaza o intersectie.ce panou urmeaza sa apara "cedeaza trecerea" sau "oprire"
? va rog ..scuzati categoria:*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu intrebi ce semn ar trebui sa fie intro intersectie unde deja este un semn?

| ultra a răspuns:

E o incurcatura ce ai spus tu. Din cate spuneai tu: " esti deja intr-o intersectie prevazuta cu panoul de cedeaza trecerea : in momentul acela vei ceda trecerea tuturor autoturismelor in afara de cele care au pe banda lor instalat panoul de STOP. Dupa intersectie se poate sa iti apara in drumul tau de mers alte indicatoare presemnalizatoare pentru o alta intersectie dar nu cum spuneai tu.